Witamy

Dzieje Spały sięgajś początku XVII wieku, kiedy to Car Aleksander II jako wielki łowczy dworu cesarskiego zapoczątkował bogatą historie polowań kontynuowaną do dnia dzisiejszego.

Restauracja

Bezpretensjonalna, ciepła, pełna starych ,oryginalnych mebli pochodzących ze spalskiego pałacu i myśliwskich trofeów będących pamiątkami związanymi z rosyjskim dworem carskim i prezydentem Polski Ignacym Mościckim. Restauracja pełna romantyzmu z dźwiękami muzyki na żywo stwarzająca wyjątkową i niezapomnianą atmosferę. Wyróżnia ją silne nawiązanie do spalskiej tradycji. W restauracji znajduje się min. unikatowa kolekcja 160 poroży, a także wiele innych trofeów myśliwskich, w ogrodzie pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego, odtworzony tzw. "grzyb spalski" pokryty strzechą, a także stu letnie beczki, które zapewniają naszym gościom schronienie podczas imprez plenerowych w trakcie, których będą mogli posilić się przy grillu, ogrzać przy ognisku, a czas umili im ludowa kapela. Po zostawieniu samochodu na całodobowo strzeżonym parkingu i minięciu ukwieconego ganku latem, a zasp śnieżnych i wiszących u dachu sopli - zimą, znajdziesz się w środku. Do dyspozycji gości mamy salę, w której mieści się antyczny bar z pałacu Cara, salę kominkową, oddzielną salę bankietową z wyjściem na ogród. Osoby ceniące sobie intymność zapraszamy do przytulnej kawiarni znajdującej się na piętrze.

Kuchnia

Króluje tu kuchnia staropolska. Nawet smakosz znajdzie tu coś dla swojego podniebienia. Żury, barszcze i zupy przyrządzane w/g dawnych receptur. Własnego wyrobu pierogi, uszka, kołduny. Duży wybór mięs z drobiu, wieprzowiny, wołowiny, dziczyzny, bogactwo ryb i innych smakołyków - to wszystko czeka na Ciebie w naszej restauracji.

Polecamy